Pályaorientációs hét
2012. november
Az idei tanévben november 12 és 16 között rendeztük meg a pályaorientációs hetet, melyet a frissen alakult POMUCS (PályaOrientációs MunkaCsoport) szervezett.
A POMUCS tagjai: Bándi Eszter, Dékány Krisztina, Dobó Gabriella Féderer Sára, Hadzsy Anna, Szedenik Enikő, a Pomucs vezetője Kontár-Halász Emese és a vezetőség részéről Hortobágyi Péter igazgató-helyettes.
Az idei hét három főbb programból állt:
1) A munkahely-látogatásokon idén is szép számmal vettek részt a 11-13. évfolyamos diákok. Előzetes igényfelmérés után szerveztünk nekik látogatást. Ebben az évben így voltunk a Volvónál, egy nevelési tanácsadóban, a Népszabadság szerkesztőségében, a Sanoma Kiadónál és az Állatkertben is. A diákok, a teljesség igénye nélkül, beszélhettek díszlettervezővel, kriminálpszichológussal és különféle mérnöki szakmákat végző szakemberekkel (gépészmérnök, villamosmérnök, biomérnök, mechatronikai mérnök), beleleshettek a cukrsáz szakma rejtélyeibe és láthattak brókereket munka közben.
2) A POMUCS tagjai három nap előadással készültek a diákoknak, melyek minden aktuális, pályaválasztást érintő témát érintettek:
- A felsőoktatás szerkezete (előadás, Sara Federer) - Pontszámítás és e-felvételi (előadás, Anna Hadzsy)
- Művészeti képzések bemutatása (előadás, Enikő Szedenik) - Műszaki, informatikai és természettudományos továbbtanulás (előadás, Krisztina Dékány)
- Külföldi továbbtanulás (előadás, Eszter Bándi) - Ösztöndíjak (előadás, Kontár-Halász Emese)
Az előadások rövidített powerpoint változata megtekinthető honlapunkon!
A POMUCS tagokon kívül két meghívott előadónk is gazdagította a programot: Csákány Viktória az EVS (Európai Önkéntes Szolgálat) programot mutatta be, míg Nagy Andrea a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészkaráról tartott tájékoztató előadást.
3) Kísérleti jelleggel visszahívtuk volt rákóczis diákjainkat és megkértük őket, hogy meséljenek arról a szakokról, azokról a szakokról, amelyeken tanulnak, illetve tanultak, valamint kötetlen beszélgetés keretében meséltek a diákoknak az egyetemi létről. A mérsékelt jelenlét ellenére a visszajelzések igen pozitívak voltak, így a következő években is szeretnénk ezt a programtípust megszervezni.
Néhány kép az egyetemista beszélgetésről:
http://diak.budai-rfg.sulinet.hu/~havassy/dream/rakoczi/palyaori_12/index.htm
Hasznos linkek a pályaválasztásról:
- Rákóczi Karrierpont: zárt csoport a Facebookon, a legfrissebb információkkal, hírekkel:
http://www.facebook.com/groups/217271651734589/
http://www.felvi.hu/
- A Nemzeti Pályaorientációs Portál a felvi.hu-hoz hasonlóan számos infromációt kínál a továbbtanulással kapcsolatban, legyen az felsőoktatás vagy éppen szakképzés:
http://eletpalya.munka.hu/
- Könyvtárunk felvételivel kapcsolatos gyűjtő portálja:
https://sites.google.com/site/rfgkonyvtar/tovabbtanulas
2012. november 26. POMUCS
|