Budapest II. Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium
Partneriskoláink

Iskolánk évek óta segíti a pályakezdő tanárjelöltek szakmai fejlődését. A Rákóczi az ELTE és a PPKE partnerintézménye. Mindkét egyetem bölcsészettudományi karáról fogadunk magyar nyelv és irodalom, történelem, angol, francia, spanyol, etika és pedagógia szakos jelölteket. A mentortanárok - ha szükséges, más szakos tanárokat konzulensként bevonva - a pályakezdő kollégával közösen alakítják ki a fejlesztés tervét, határozzák meg a tevékenységeket. A jelöltek megismerik az intézményi dokumentumokat, a szülői szervezetet, a diákönkormányzat munkáját és természetesen az eredményes tanítás stratégiáit, részt vesznek az iskolai élet minden mozzanatában (értekezletek, ünnepélyek, stb.). Iskolánk vezetősége és tantestülete nagy empátiával fogadja és támogatja a jelölteket. 

D:\Dokumentumok\honlap\Barnának\IMG_0562.JPG 

Budapest II. Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium

Címünk: 1024 Budapest, Keleti Károly u. 37.

Telefonszámok:
Porta: +36 1 316 3663
Titkárság: +36 1 212 2995
Gazdasági iroda: +36 1 316 8685

E-mail cím: titkar@budai-rfg.hu

OM azonosító: 035222
Fenntartó: Közép-Budai Tankerületi Központ

Tankerületi igazgató: Hajnissné Anda Éva
Honlap: http://kk.gov.hu/kozepbuda

design: Drenkó Panna – webfejlesztés: Mihályi Barnabás